O nás

 

82 Bøok & Design Shõp som založil v roku 2012. Kníhkupectvá ako je to moje som navštevoval po celom svete, no v Bratislave mi také chýbalo. Vyštudoval som architektúru na Vysokej škole výtvarných umení a literatúru som si musel objednávať zo zahraničia. Tak som sa rozhodol otvoriť malé lokálne kníhkupectvo s kurátorovaným výberom kníh o architektúre, dizajne a umení. 

V roku 2017 som vydal prvú knihu - Ilustrovanú Ústavu Slovenskej republiky a odvtedy sa venujem aj vydavateľskej činnosti. Zameriavam sa na vydávanie literatúry faktu, vydávam ilustrované knihy pre deti aj dospelých. Poslednou autorskou knihou z našej dielne je Štefánik - Muž činu, ktorej som aj autorom. 

K ilustrácii mám blízko od detstva a preto mám v ponuke 82 Bøok & Design Shõpu vždy pestrú kolekciu najnovších ilustrovaných kníh z renomovaných lokálnych aj zahraničných vydavateľstiev. Ide o úzky výber, ktorý zrkadlí môj vkus a pohľad na svet. Keď niekto príde ku mne do obchodu, nestane sa, že by som mu nevedel poradiť. Vždy niečo pekné vyberieme. 

Naturálne víno, ktoré sa nachádza na našich policiach je len také osvieženie navyše. Dokým sa však nebudeme môcť voľne stretávať v priestoroch nášho obchodu, poteším sa, ak si vyberiete z ponuky nášho e-shopu. Veríme, že vás naše knihy zaujmú. 

Želám vám príjemné listovanie. 

Adam Berka
82 Bøok & Design Shõp